Версія для друку
П'ятниця, 20 липня 2018 19:29

Молоді вчені-біологи університету відзначені Премією Верховної Ради України

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Молоді вчені та викладачі університету, асистенти кафедри ботаніки та зоології, старші наукові співробітники науково-дослідної лабораторії (НДЛ) екології та біотехнології, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (ТНПУ) к.б.н. Майорова О.Ю. та к.б.н. Мосула М.З. відзначені високою нагодою – Премією Верховної Ради України (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2503-19) .

{gallery}https://www.flickr.com/photos/chembioeducation/sets/72157677350631086/ {/gallery}

Щорічно в Україні присуджують 20 Премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Цю нагороду молоді дослідники отримали за представлену у Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти наукову роботу «Збереження та відтворення біологічного різноманіття роду Gentiana L. – еколого-генетичний підхід».

Приємно зазначити, що свій науковий шлях молоді науковців розпочали з у НДЛ екології та біотехнології, ще будучи студентами другого курсу хіміко-біологічного факультету та виконуючи на базі лабораторії магістерські роботи. Обидві продовжили навчання в аспірантурі ТНПУ і захистили кандидатські дисертації під керівництвом доктора біологічних наук, професора Дробик Надії Михайлівни.

Заслуговують на увагу цікаві дослідження, які ведуться У НДЛ екології та біотехнології під керівництвом проф. Дробик Н.М. Ці дослідження спрямовані на розробку біотехнологічних прийомів введення в культуру in vitro рідкісних лікарських та декоративних видів рослин; відновлення порушених та знищених природних популяцій культивованими in vitro рослинами; дослідження особливостей накопичення біологічно активних речовин у культурах клітин і тканин лікарських видів рослин та з’ясування факторів регуляції вторинного метаболізму in vitro; відбір високопродуктивних культур тканин і органів лікарських видів рослин як потенційного джерела екологічно чистої та економічно вигідної сировини для фармацевтичної промисловості; розробка фізіолого-біохімічних та генетичних основ біотехнології рідкісних лікарських видів рослин; дослідження біохімічних та молекулярно-генетичних особливостей культур клітин і тканин in vitro рідкісних видів рослин флори України; дослідження екологічних та молекулярно-генетичні характеристик популяцій рідкісних видів рослин, тощо.

Лабораторія активно співпрацює з науковими установами та вищими навчальними закладами, а саме: з відділом генетики клітинних популяцій ІМБіГ; відділом генетичної інженерії Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, ботанічним садом імені академіка О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Інститутом клітинної біології та генетичної інженерії НАН України та ін.

Авторами циклу наукових праць використано підходи, які співвідносяться із світовими. Аналогічні роботи для інших видів рослин проводяться у багатьох країнах світу, але, на жаль, все ще залишаються унікальними на теренах України. Молодими науковцями у результаті спільних досліджень розроблено комплексний підхід до збереження та відновлення рідкісних видів роду Тирлич на основі оцінки їх еколого-фізіологічних, молекулярно-генетичних характеристик та застосування біотехнологічних методів. Як результат, дослідження молодого наукового колективу були відзначені як сучасні, актуальні та такі, що заслуговують на всіляку підтримку та увагу з боку наукової спільноти, природоохоронних установ та фармацевтичної промисловості.

Щиро вітаємо наших молодих колег з заслуженою відзнакою! Наснаги Вам, молоді науковці, творчих успіхів, нових цікавих відкриттів та їх успішної реалізації на практиці! І ще найважливіше – не зупинятись на досягнутому!

Деканат


Додати коментар


Захисний код
Оновити