Версія для друку
Понеділок, 18 квітня 2016 14:30

Студенти факультету - гості програми "Ранок з ТТБ"

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Cправжній вчитель біології повинен творити не лише словом, а й руками. Така активна творча робота педагога зуміє зацікавити вибагливих сучасних школярів.

Навчитись виготовляти оригінальні речі студенти 3 курсу хіміко-біологічного факультету змогли за допомогою занять із «Еколого-натуралістичної роботи школярів» під керівництвом викладачів кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін. Найбільш цікавим для нас було виготовлення флораріумів.

{gallery}https://www.flickr.com/photos/chembioeducation/sets/72157667142215752/ {/gallery}


Флораріум – це композиції з різного виду квітів, висаджених в скляні посудини різних форм і розмірів. Простіше кажучи, флораріум – це сад «за склом». Для флораріуму обирають будь-який прозорий, з скла або сучасного пластика, посуд. Це може бути красива банка, ваза оригінальної форми, акваріум. У квіткових магазинах можна знайти спеціалізовані посудини для флораріумів з отвором збоку.

Грунт для флораріум варто підбирати виходячи з особливостей обраних видів рослин, які згодом будуть населяти ваш флораріум. Можна купити в магазині вже готові земляні суміші – для сукулентів, квітучих рослин, для декоративно листяних рослин. Якщо є бажання зробити суміш самостійно, то вам знадобиться суміш з торфу, сфагнуму, перегною, деревного вугілля і дерну в рівних пропорціях. Крім грунту потрібен керамзит або деревне вугілля і крупнозернистий пісок – для дренажу.

У флораріумі створюється атмосфера справжніх тропіків – там волого і тепло, все одно, що парник. Тому вибираючи рослини для свого садка за склом потрібно зосередитися на рослинах родом із тропіків і субтропіків, а також вологолюбних видах: папоротях, плющах, кактусах тощо. Щоб створити у флораріумі справжній природний оазис, потрібно додати декору.

Студенти використовували різнокольоровий пісок, ракушки, блискучі камінчики, капелюшки і навіть машинки, які створювали цілісний образ композиції. Доглядати за флораріумами не важко, потрібно лише раз в тиждень підливати рослини водою у вигляді крапель або ж обприскувати. Якщо ви будете дотримуватись всіх цих вимог, то ваша робота займатиме почесне місце у інтер’єрі кімнати та створюватиме затишок. Така робота була цікавою для студентів, а що вже казати про учнів? Вони будуть у захваті!

Підготувала: Студентка 3 курсу хіміко-біологічного факультету Онуфрійчук Лідія

Медіа

студенти ТНПУ - гості програми "Ранок з ТТБ"

Додати коментар


Захисний код
Оновити