Версія для друку
Середа, 18 квітня 2012 15:50

"Доторкнись до природи серцем"

Автор
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

19.04.2012 у рамках проведення тижня кафедри загальної біології студентами ІІІ і IV курсу хіміко-біологічного факультету проведено природоохоронний захід, присвячений Дню Довкілля і Дню Землі, під девізом: "Доторкнись до природи серцем".

 

Уже традиційним на хіміко-біологічному факультеті університету стало святкування Дня Довкілля та Дня Землі. Цей рік не став виключенням. Студентами третього і четвертого курсів та магістрантами спеціальності «біологія» у рамках тижня кафедри загальної біології з ініціативи викладачів екології проф. Грубінка В.В., проф. Дробик Н.М. та доц. Гуменюк Г.Б. було проведено ряд заходів екологічного змісту під загальною назвою: «Доторкнись до природи серцем».

Український народ споконвіків відзначався глибокою шаною до своєї землі; ставлення людей до довкілля було бережливим і по-господарськи мудрим. Ліси, ріки, земля, джерела, гори завжди були святинею для наших предків. Вирішення екологічних проблем і формування здорового довкілля не можна відсувати на задній план чи залишати "на потім". Вони повинні стати повсякденною турботою кожного з нас.

 ... Довкола тебе чарівна земля: Озера, ріки, сонечко і небо. Величні гори, ліси й поля. Куди не глянеш — все оце для тебе!... 

День Довкілля в Україні відзначають щороку в третю суботу квітня згідно з Указом Президента від 6 серпня 1996 року. У цьому році він випав на 21 квітня. День Землі традиційно відзначають 22 квітня.

До екологічних заходів, які відбулися 19 квітня, студентами було підготовлено стінгазети, виготовлено яскраві емблеми та інформативні буклети, які роздавали наші колеги всім, хто виявив цікавість до цього дійства.

Основною ідеєю заходів була розробка студентами свого підходу до вирішення важливих екологічних проблем сучасності. Була запропонована така тематика екологічних проектів: «Подаруй місту зелене намисто», «Голубі озера і ріки благають про допомогу», «Атмосфера – броня Землі», «В їхньому (тварин) погляді прагнення жити, треба для цього умови створити», «Схилили голівки додолу рослини, благають підтримки вони у людини» , «Стиль мого життя – екологічний», «Охороняти природу почни зараз», «Ґрунти без пестицидів, ліси без вирубок», «Дім, що береже планету», «Менше сміття – краще життя», «Будуймо місто майбутнього разом!», а також «Переробка відходів сьогодні – чисте майбутнє завжди». За задумом організаторів, перед кожною групою студентів було поставлено завдання побудувати модель вирішення однієї із перелічених вище проблем, а також провести презентацію та захист розробленої моделі.

 ... Людино, рідна, я тебе благаю, Поглянь довкола, аж до небокраю Повітря газами ти забруднила,Ґрунти металами повсюди засмітила, І воду непридатною ти для пиття зробила. Людино, схаменись! Хоча б на мить ти зупинись! І до природи серцем пригорнись.... 

Ці заходи проводили у вестибюлі хіміко-біологічного факультету і у центральному корпусі ТНПУ імені Володимира Гнатюка. Оскільки, це одночасно був і конкурс серед студентських груп, то компетентним журі були визначені переможці у кожній із категорій окремо. Зі слів журі, зробити це було надзвичайно важко, оскільки студенти дуже творчо підійшли до вирішення поставлених завдань. Усі проекти були неперевершеними!

Планують студенти доказати й те, що вони прагнуть змінити свій рідний край на краще, і на практиці. З величезною цікавістю і одностайністю прийняли вони пропозицію організаторів у найближчий місяць активно взятися за озеленення території навколо рідного вишу.

Надіємось, що ентузіазм не згасне і не потоне у вирі повсякденних рутинних проблем. Пам’ятаймо природа потребує турботи і любові наших сердець не у майбутньому, не завтра, а нині й завжди!

Сьогодні, більш нiж будь-коли, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної вiдповiдальностi – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі iншi форми життя.

Сьогодні усе для тебе

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба,

Гляди, не проспи.

 

Підготувала студентка 44 групи хіміко-біологічного факультету

Соломія Зварич

Додати коментар


Захисний код
Оновити