Версія для друку
Понеділок, 11 листопада 2013 21:20

Школа – університет : угода про співпрацю

Автор
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

23 жовтня цього року став для цього навчального закладу знаковим. До Мишкович завітали декан хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка професор Надія Михайлівна Дробик з науковцями вишу, начальник відділу освіти Тернопільської РДА Марія Ярославівна Краковецька. Поважні гості відвідали учбові кабінети, ознайомилися з навчальним процесом, цікавилися матеріальною базою, знайомилися з учнями та їх наставниками. А потім відбулось підписання угоди про співпрацю між хіміко-біологічним факультетом університету та Мишковицькою школою.

Професор Надія Дробик наголосила, що після опрацювання інформації про студентів педагогічного університету виявилось, що більшість з них саме з сіл Тернопільського та інших районів. Викладачі вишу хочуть мати у лавах студентів невипадкових людей, а високоосвідчених, у доброму значенні слова вибраних, для яких професія вчитель – покликання, які люблять і предмет, і дітей. А ще мають викоке обдарування навчити і зацікавити своїм предметом учнів. Тому університет не чекає сліпо, які ж студенти прийдуть завтра. Науковці пішли у сільську школу, щоб якнайскоріше виявити найобдарованіших, а ще допомогти їм.

...Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. у Мишковичах Тернопільського району хіміко-біологічного профілю, хоча помилково було б вважати, що іншим дисциплінам тут приділяють менше уваги...

Нині престижність професії вчителя, на жаль, поступово знижується через ряд об’єктивних причин. Тож незабаром може постати проблема забезпечення загальноосвітніх шкіл кваліфікованими кадрами. Тому педагогічний університет та Мишковицька школа проводять нині спільну профорієнтаційну роботу щодо залучення обдарованої молоді до навчання у педогогічних вишах на різних факультетах, у тому числі, на хіміко-біологічному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.

Згідно з угодою про співпрацю, факультет зобов’язується допомагати Мишковицькій школі в розвитку матеріальної бази хіміко-біологічного профілю, зокрема, поповнювати кабінетu гербаріями, колекціями тварин, електронними матеріалами тощо. Школі надаватимуть також навчально-методичні матеріали для проведення лабораторно-практичних занять, гурткової роботи, залучатимуть провідних викладачів факультету до роботи з обдарованими учнямидля участі у конкурсах наукових робіт. Учнів школи чекають лекційні та лабораторно-практичні заняття з біологічних дисциплін та ін.

Директор Мишковицької школи І-ІІІ ст. Андрій Ігорович Чернець своїм підписом в угоді про співпрацю засвідчив , що навчальний заклад надаватиме можливість студентам хіміко-біологічного факультету педагогічного факультету проходити практику, проводити для них консультації досвідченими педагогами школи. А також залучати викладачів факультету до спільного проведення конференцій, семінарів, методичних об’єднань, проводити спільну навчально-виховну та культурно-масову роботу, залучати учителів школи та викладачів факультету до профорієнтаційної роботи з майбутніми абітур’єнтами.

Начальник відділу освіти Тернопільської РДА Марія Ярославівна Краковецька сказала, що це лише гарний початок подібної співпраці вишів обласного центру з загальноосвітніми школами Тернопільського району. Про подібні угоди ведуть перемовини школи Малого Ходачкова, Великого Глибочка, гімназія Великих Бірок та ін. Віриться, що ця співпраця сприятиме основній меті, до якої прагнуть науковці педогогічних вишів, вчителі шкіл – підвищенню престижності професії педагога.

Подільське слово, №45 (5043) П’ятниця, 1 листопада 2013 року


Додати коментар


Захисний код
Оновити